02
Haz
2013

Konut kredi faizlerinde 6 ay öncesine göre, yüzde 0,3′ün üstündeki faiz indirimi, 100 bin liralık 5 yıl kredide 11 bin liraya kadar kazanç sağlıyor.

Alınan bilgiye göre, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de konut faiz oranları hızla düşmeye devam ediyor. Uzmanların dip nokta olarak yorumladığı 0,7 civarındaki faiz oranları konut alımını daha da cazip hale getirdi.

En son 6 ay önce yüzde 1′lerde seyreden faiz oranıyla 100 bin liralık konut kredisi çekmek isteyenler 60 ay boyunca aylık 2 bin 224 lira ödeme yaparak toplam 133 bin 440 lira öderken, şu an 0,7′den kredi çekenler aynı süre içinde aylık 2 bin 41 lira ödüyor. Yani şu an aynı miktarda krediden elde edilen kar 11 bin lirayı buluyor. Bu meblağ yaklaşık 500 bin liradan başlayan lüks konut projelerinde 50 bin lirayı aşkın avantaj sağlıyor.

Yüzde 10 civarındaki avantajın konut almak isteyenler için ciddi bir fırsat olduğunu vurgulayan Uzaltaş AŞ Yönetim Kurulu BaşkanıÜnal Pala, “Hem konut faizlerindeki düşüş, hem de sektördeki hareketli günler fırsat üzerine fırsat yaratıyor”dedi.

Pala, iyi projelerin her geçen ay değer kazandığının da altını çizerek, şöyle devam etti: “Altın, döviz, borsanın gel gitler yaşadığı bir ortamda iyi konut projeleri her yönüyle kazandırıyor. Örneğin bizim Paladyum Beytepe projesi 6 ay öncesine göre yüzde 10 ile 12 oranında değerlendi. Şu an proje konutlardan satın alacak kişiler, konutlarını teslim aldıklarında hem faiz avantajı hem de değer kazanı ile çok iyi yatırım yapmış olacaklar. Emlak her zaman kazandırır ama şu anlar rakipsiz en iyi kazanç aracı.”

Comments are closed.

  • TARHAN İNŞAAT

    Uzun yılların bilgi birikimi ve dinamizmiyle Tarhan İnşaat, şehrin en güzide noktalarında, kaliteli bir hayat sunmak amacıyla, kalite ve konfordan taviz vermeden, inşaat ve konut projelerinde en ince ayrıntıya kadar çalışmaktadır. Detaylardaki hassasiyetimiz kaliteyi getirmektedir.
  • BİZE ULAŞIN

    Merkez Mh. Eyüp Sultan Cd. No: 54 Kağıthane, İstanbul
    Tel / Faks: +90 212 321 74 65
    email: info@tarhan-insaat.com